Дар’я Лисенко


Історія дівчини дуже вражає. При народжені їй одразу поставили діагноз «Спина Бифида», через рік була успішно прооперована. На превеликий жаль, залишився великий ряд проблем: порушення функцій органів малого таза (енурез, енкопез), розвиток сколіозу, парапарез нижніх кінцівок, вальгусна деформація стоп. Дівчинка ходить лише з опорою і на малі відстані. Вимушена постійно знаходитися в корсеті та носити ортези на ногах. 

Всі ці роки, Даша постійно займалася лікувальною фізкультурою, робила масаж, фізіотерапевтичні процедури, проходила реабілітацію. За останній рік сколіоз почав інтенсивно розвиватися, ріст дівчинки сповільнився. Збільшилась різниця в довжині ніжок, з’явилися сильні болі в ногах та спині. 

Останнє МРТ виявило Синдром фіксованого спинного мозку. Словом, це коли спинний мозок буквально прив’язується до хребта. В нормальному стані він знаходиться в спеціальному каналі в спинномозковій рідині в самому центрі хребта. При цій патології спинномозкова тканина сполучена із хребцями настільки щільно, що є як би частиною кісткової структури. 

Дар’ї необхідна операція! Проводиться вона таким чином. Спочатку розкривається хребет в області попереку, після чого усувається сама патологія. Зазвичай для цього лікар відокремлює спинний мозок від кісткової структури та інших навколишніх тканин з допомогою складних і хірургічних методів. Вся робота проводиться з використанням мікроскопів.

Обстеження, які пройшла дівчина в жовтні дали велику надію та можливість на здорове життя. Дашу беруть оперувати в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ» , що в місті Києві! За словами лікарів, буде проведено дві операції одночасно – нейрохірургічна, аби роз’єднати спинний мозок від хребта, та усунення сколіозу, який за рік сильно прогресував. Тривалість операції – приблизно 7 годин. Дівчинку «вдягнуть» в мeталeву конструкція із сталевих пластин, які виправлять сколіоз і не дадуть його подальшому розвитку.

Вартість конструкції – 120 000 гривень(!!!). 
Операції та інші необхідні речі – БЕЗКОШТОВНІ. Адже «Охмадит» – державна лікарня, яку забезпечує МОЗ України.

Благодійний концерт в підтримку Даринки

Дівчинка з інвалідністю підгрупою А. В школі числиться на індивідуальному навчанні. Не дивлячись на вік та стан здоров’я, Даша обдарована внутрішньою мудрістю та талантами : займається в музичній школі в класі фортепіано, ходить до художньої школи. Безмежна любов до мистецтва надає сили боротися з недугом!